PIERWSZY SPACER Z NOWORODKIEM

 

Pierwszy spacer z noworodkiem przypomina wyprawę typu safari czy ekspedycję na biegun. Bowiem na spacerze trzeba być przygotowanym niemalże na wszystko. Nie tylko na pogodę, ale i na posiłek, zmianę pieluchy, zabawę itd. Wybierając się na spacer, zwłaszcza dłuższy trzeba przygotować mnóstwo drobiazgów. Bez wątpienia potrzebna nam będzie butelka, smoczek, pieluszka, ale czy aby tylko? Pomocny jest wówczas przybornik i torba do wózka, która pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Przydają się też schowki w wózku to na folie przeciwdeszczową, to na moskitierę, czy parasolkę słoneczną.

pierwszy spacer z noworodkiem

Niezbędne rzeczy

Nie można też zapominać o sobie. Bowiem wózek i dziecko to nie wszystko, my także musimy mieć należyte odzienie, zapas picia, artykuły higieniczne, portfel, telefon, zegarek itp. rzeczy osobiste. Bezwzględnie spacer z niemowlęciem wymaga systematyzacji pakowania, zaplanowania ruchów bowiem dziecko przed spacerem winno być albo zmęczone i gotowe do snu lub wyspane, przebrane, najedzone. Tym samym spacer winniśmy planować w stosownych godzinach planu dnia dziecka, nie przeciwnie. Przy niemowlęciu odpadają spacery spontaniczne czy te wydłużone.

Dylematem wielu matek jest kolejność przygotowań czy najpierw wyszykować siebie do wyjścia czy dziecko. Tutaj niezbędne jest doświadczenie. Nie ma złotej rady jak się zorganizować by na spacerze nie okazało się że zapomnieliśmy tego czy owego. Pierwszy spacer z noworodkiem jest tym najtrudniejszym. Z kluczowych rzeczy jakie należy wziąć pod uwagę przy przygotowaniach do spaceru to zadbanie o przybory do karmienia i przewijania dziecka w plenerze,  a także uwzględnienie pakietu ubrań w razie zmiany pogody lub zabrudzenia.

Odpowiedni wózek

Aby pierwszy spacer z noworodkiem nie był katorgą potrzebny jest wygodny wózek dla dziecka dostosowany do jego wieku. Gondola nie może być za mała dla dziecka, winna posiadać budę, która w wygodny sposób się składa.  Sam wózek powinien się wygodnie prowadzić po każdym terenie. Istotne są takie elementy jak koła, opony, hamulce, jak również składana raczka, czy kosz na zakupy, torba na przybory. Będąc dobrze przygotowanym do spaceru można z niemowlęciem udać się i na cały dzień poza domem. Kluczowa jest jednak gospodarka przestrzenią i przygotowanie na różne okoliczności.

 

Zobacz także jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecka.